Dvě mláďata žiraf Rothschildových se narodila během jediného dne

Dvě mláďata žiraf Rothschildových se narodila během jediného dneVe středu 1. července se v ZOO Dvůr Králové narodila hned dvě mláďata žiraf Rothschildových za sebou a stala se tak 3. a 4. mládětem narozeným od začátku roku. Celkový počet žiraf narozených v dvorské zoo se tak vyšplhal už na 262.
Prvním letošním mládětem je samička Ema, která se narodila matce Etole dne 4. června a jedná se o její 6. mládě. Druhým mládětem se stala Agáta a poprvé spatřila svět a svou matku Keniu v sobotu 27. června. Největší „nadílka“ se však udála v první červencový den. Letní prázdniny přivítala samička Raschida, která je druhým mládětem matky Jenifer, a také Jafari, která je už osmým mládětem matky Jaruny.
Otcem všech čtyř samiček je třináctiletý samec Tommy pocházející z holandské zoo Rhenen, který přišel do dvorské zoo v květnu roku 2004. Celkem ve Dvoře Králové zplodil už 34 mláďat.
ZOO Dvůr Králové chová žirafy od roku 1969, kdy Josef Vágner dovezl z afrických expedic 65 žiraf Rothschildových. V dalších třech letech pak přibylo ještě 16 žiraf masajských a 25 žiraf síťovaných. První žirafou narozenou v zoo byl samec žirafy Rothschildovy Pepík a stalo se tak 20. ledna 1972. Do dnešního dne se v zoo narodilo 168 žiraf Rothschildových a 94 žiraf síťovaných. Celkem dnes zoo chová 35 jedinců, což představuje největší stádo žiraf mimo Afriku.
V divoké přírodě počet žiraf bohužel stále klesá a některé poddruhy jsou ohroženy vyhynutím. Co se týče žiraf Rothschildových, počty ve volné přírodě jsou odhadovány na méně než 1100 jedinců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *